Faculty & Staff

Nursery and Kindergarten Teachers and Assistants

JOLLY
CASTRO

Nursery Homeroom

KAITLYN
DELUCA

Kindergarten 1 Homeroom

LINDSEY DANIELLE
STORIE

Kindergarten 2 Homeroom

VINIA FAUSTO
MALLA

Kindergarten 3 Homeroom

JIRAWAN
JANPREYAKUN

KG Thai Teacher

STIFFANY
TRESREYES

Nursery Teacher Assistant

PRIME
PETCHBOOT

K1 Teacher Assistant

SARUNCHANA
WATTANASIRI

K2 Teacher Assistant

THANAPHON
INTARAPROM

K3 Teacher Assistant

Elementary Homeroom Teachers

DAWN NICOLE
YORDAN

Grade 1 Homeroom

PATRICK
GUERIN

Grade 2 Homeroom

RICHARD
WHITE

Grade 3 Homeroom

JANET
DE GUZMAN

Grade 4 Homeroom

OLAMIDE
HALL

Grade 5 Homeroom

GEMAIMA JOY
LLAGUINO

ES Teacher Assistant

RECHELLYN
GUCOR

ES Teacher Assistant

Secondary Homeroom Teachers

AGHALYA SELVA
RAJOO

Grade 6 Homeroom

ANTHONY
OMBID

Grade 7 Homeroom

ARIANNE JOY
CASTILLO

Grade 8G Homeroom

TYLER
MULVANEY

Grade 8N Homeroom

SANIHA
SHEIK

Grade 9G Homeroom

MARIE ANJENETTE
LASCANO

Grade 9N Homeroom

JELT MAIDEN
TANGONAN

Grade 10 Homeroom

JOANNE MARIE
TIU

Grade 11 Homeroom

JAMES
FORD

Grade 12G Homeroom

THOMAS
JOHNSON

Grade 12N Homeroom

Subject Teachers

ALEXANDER
DE GUZMAN

IT Teacher/Accreditation Coordinator/Chaplain

LOURDES
CARAMOL

PE and Sports Teacher

FAGHRI
ALLIE

PE, Health and Sports Teacher

ATIT
DEJ-UDOMLARP

Music Teacher

MARC GENSON
ESTEVES

Music Teacher

VIJENTII AUGUSTINE
ANTHONY

Art Teacher

NOPPARAT
REWATTO

Thai Teacher

PRITPAROON
SANGAANANTHASIRI

Thai Teacher

KRAIVIT
VONGMUDTONG

Thai Teacher

ZILAN
ZHOU

Chinese Teacher

NIANCI
LIU

Chinese Teacher

GE
HU

Chinese Teacher

CRISTIAN DAVID
LOPEZ

Math, Science, IT Teacher, and ECA Coordinator

WONG
YI HONG

ES and MS Teacher

TARUN
PONDA

Maths & Science Teacher

JEREMIAH
HALL

Support Staff/Substitute

RUTH MAE
OMBID

Librarian

Office Staff

ANGKAKUL
TAPROM

Chief Registrar/Student Services

MARLE
BAYBAY

Registrar

JESCHELLE
BURGOS

Assistant Registrar

SUDAWADEE
PHO-ONG

Marketing/Admission Team Leader/Facilities

RAGSANALEE
KATA

Receptionist/Admissions

PATTAREEYA
SANITTIWET

Receptionist

JERUBEM
ERA

IT/Media Support

REYNER
REYES

IT/Registrar Support

SONGVUTH
WONGBUDDHICHAI

IT Infrastructure Management Staff

THAYIKA
PHUMKHAM

Government Liaison Officer

PANUMAT
PILAJUN

Human Resources Coordinator

ARUNEE
RUENGRAT

Chief Accountant

CHONTICHA
NUAN-IAM

Purchasing

SUNATTAYA
JANSUWAN

Account Payable Staff

SAWANYA
POKANICH

Accountant

PREEYARRAT
JANGUN

Military Education Coordinator

SIRIPORN
DEEMEE

Industry Officer

Canteen Staff

PRAKONG
VILAIBOOL

Chef

PHAKKHARAPHON
SRIPRASOET

Chef

NUTTAYA
AMCUMSONG

Canteen Staff

KWUNHATHAI
SANGSI

Canteen Staff

JARUNWIT
TANARAT

Canteen Staff

WI LAI
SANGLAMPOON

Canteen Staff

HIPPY
KEOVONGSA

Canteen Staff

Housekeeping Staff

JANCHAI
KLANGPIMAI

Head of Housekeeping

KULARB
LARDLUN

Housekeeping

WANPHEN
INSINGTHONG

Housekeeping

MINTRA
OUNGMIT

Housekeeping

AYE
HLA

Housekeeping

JUTHAMAT
NACKJANG

Housekeeping

SOMPARN
NADEE

Housekeeping

THAN THAN
MYINT

Housekeeping

UMPA
CHAINA

Housekeeping

RUJIRA
PANYAJAK

Housekeeping

PRAPAI
RANGABJIT

Housekeeping

CHONNICHA
BOONTO

Housekeeping

Maintenance Staff

SAYAN
PHUMDEE

Driver and Maintenance Staff

SUNTORN
LUEKAYA

Gardener and Maintenance Staff

BA
KHAING

Gardener and Maintenance Staff

THANNA
LOEUN

Gardener and Maintenance Staff

PHATCHARA
PHUENGKHOKSUNG

Gardener and Maintenance Staff

PITAWAT
CHAISALEE

Gardener and Maintenance Staff